fot. flickr.com

Gen. Suski: Polacy są coraz bardziej świadomi i zwracają uwagę na kwestie ostrożności

Statystyki dotyczące występowania pożarów w roku 2016 są najlepsze od dekady powiedział gen. Leszek Suski, komendant główny Państwowej Straży Pożarnej. W „Rozmowach niedokończonych” na antenie Radia Maryja i TV Trwam mówił o roli straży pożarnej, zarazem podsumowując miniony rok.

Gen. Leszek Suski poinformował, że w ubiegłym roku zginęło mniej osób w pożarach, a strażacy wyjeżdżali do mniejszej liczby interwencji.

Szef Państwowej Straży Pożarnej podkreślił, że obywatele są bardziej świadomi, zwracają uwagę na kwestie bezpieczeństwa i korzystają z najnowszych technologii.

W ubiegłym roku mieliśmy niecałe 126 tys. pożarów. Jest to mniej o blisko 53 tys. w porównaniu do poprzedniego roku. Pierwszy raz od 10 lat mieliśmy tak niską ilość zdarzeń związanych z pożarami. Wszystkich zdarzeń, łącznie z pożarami, jest około 450-480 tys. w skali roku. Pożary stanowią proporcjonalnie w stosunku do miejscowych zagrożeń 2 do 3. Miejscowe zagrożenia są to różne inne sytuacje, tj. wypadki drogowe. Tu niestety nie zaznaczyliśmy spadku – wskazał gen. Suski.

Gen. Leszek Suski podkreślił, że dużym wyzwaniem dla straży pożarnej w ubiegłym roku było zabezpieczenie Światowych Dni Młodzieży, które odbywały się w całej Polsce.

Na polską ochronę przeciwpożarową składają się Państwowa Straż Pożarna oraz Ochotnicza Straż Pożarna. W PSP pracuje ponad 30 tys. osób, a OSP to ok. 700 tys.


Rozmowy niedokończone: Straż Pożarna w służbie naszego bezpieczeństwa:


RIRM

drukuj