Gdańska „Solidarność” wywiesiła flagę w barwach narodowych Ukrainy

Na siedzibie NSZZ „Solidarność” w Gdańsku zawisła flaga związku w barwach narodowych Ukrainy. Sztandar jest opuszczony do połowy masztu w hołdzie ofiarom protestów na Ukrainie.

Zdecydowaliśmy się, aby w tych trudnych dniach dla Ukrainy flaga „Solidarności”, która jest rozpoznawalna na całym świecie zmieniła na ten czas swoje kolory. Flaga jest opuszczona do połowy na znak solidarności, ale też i żałoby, bo przecież zamordowano tak wielu Ukraińców – powiedział przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda.

Słowo Solidarność na fladze jest w kolorze żółtym, a tło niebieskie.

Flaga Solidarności w barwach ukraińskich na budynku związkowym będzie wisieć do piątku, tego bowiem dnia w całym kraju odbędą się Msze św. w intencji ofiar na Ukrainie i o pokój w tym kraju. 28 lutego ogólnopolskim dniem modlitwy i postu w intencji Ukrainy ogłosiło kilka dni temu prezydium Konferencji Episkopatu Polski.

Piotr Duda przypomniał, że „S” organizuje konwoje humanitarne na Ukrainę z lekami i środkami medycznymi. Związek zaapelował też o oddawanie krwi na potrzeby poszkodowanych na kijowskim Majdanie.

RIRM/PAP

drukuj