By Artur Andrzej - Praca własna, CC0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=18793361

Gdańsk Stogi: zdewastowano popiersie św. Jana Pawła II

Policja poszukuje sprawcy kradzieży i uszkodzenia popiersia papieża Jana Pawła II, znajdującego się na terenie parafii katolickiej w Gdańsku-Stogach. Do zdarzenia doszło w nocy ze środy na czwartek.

Porzucone i uszkodzone popiersie odnaleziono w czwartek na jednej z ulic w okolicy kościoła. Nie nadaje się jednak do ponownego zamontowani, ponieważ brakuje na nim głowy papieża.

Smutek i niedowierzanie – tak sprawę komentuje proboszcz parafii w Gdańsku-Stogach ks. Tadeusz Ławicki.

Mój rozum jest zbyt mały, żeby zrozumieć, aby można zniszczyć postument kogoś tak dobrze znanego, tak bardzo cenionego, przede wszystkim świętego ogłoszonego oficjalnie przez Kościół. Taka była też reakcja moich parafian, którzy z niedowierzaniem patrzyli, że można podnieść rękę na świętość, wydawać by się mogło jedną z największych dla nas Polaków. Jestem tutaj dziesięć lat i naprawdę nigdy nie spotkałem się nawet z nieżyczliwością, a tym bardziej z takim aktem, który przeraża, zadziwia i smuci – akcentuje ksiądz proboszcz.

Policja sprawdza czy doszło do przestępstwa z art. 261 Kodeksu karnego, czyli znieważenia pomnika. Wszystkie osoby, które mają informację na temat tego zdarzenia oraz o jego sprawcach proszone są o kontakt z policją. Zapewnia im ona anonimowość.

W ubiegłym tygodniu w parku Reagana na gdańskim Przymorzu oblano różową farbą pomnik św. Jana Pawła II i Ronalda Reagana, prezydenta USA [czytaj więcej].

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl