Gdańsk: ruszyła budowa kościoła pw. św. Jana Pawła II

W Gdańsku na Łostowicach rozpoczęła się budowa kościoła pw. św. Jana Pawła II. Wczoraj ks. abp Sławoj Leszek Głódź poświęcił plac budowy i dokonał wbicia symbolicznej łopaty.  

Niewykluczone, że świątynia św. Jana Pawła II stanie na Łostowicach za pięć lat. Papież Polak za czasu swojego pontyfikatu odwiedził Gdańsk dwukrotnie – przypomniał ks. abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański.

– Nie musimy mówić jak wiele Gdańsk zawdzięcza i ta ziemia, i ta część Polski. I stąd też spłacamy dług wobec tego wielkiego dziedzictwa, które zostawił nam św. Jan Paweł II, w roku 2016, w Roku Miłosierdzia – podkreślał ks. abp Sławoj Leszek Głódź.

Nowy kościół będzie miał kształt ryby, czyli symbolu pierwszych chrześcijan. Obok ma stanąć dzwonnica. Radości z budowanego kościoła nie kryje ks. Ryszard Gros, proboszcz parafii św. Jana Pawła II w Gdańsku na Łostowicach.

– Zaczynamy budować, cieszyć się, że możemy w końcu to dzieło rozpocząć. To jest nasza radość – i moja, i całej naszej parafii, która coraz bardziej się angażuje w to piękne i też znaczące dzieło dla naszej całej archidiecezji – mówi ks. proboszcz.

Ks. bp Wiesław Szlachetka, biskup pomocniczy Archidiecezji Gdańskiej, życzył całej wspólnocie parafialnej, aby radość jaką mają dzisiaj w sobie nigdy nie zgasła.

– Budowa kościoła niesie wiele radości i życzę tej radości ks. proboszczowi, który będzie przewodniczył tej wspólnocie parafialnej. I niech ta radość udziela się wszystkim parafianom, którzy będą tutaj życzliwie wspierać dzieło budowy tej świątyni – powiedział ks. bp Wiesław Szlachetka

Budowę Kościoła rozpoczęto po trzech latach starań i zmagań.

– Kiedy się wbija pierwszą łopatę pod budowę kościoła, to jest dzień radości. Dlatego, że mamy za sobą wszystkie procedury, przeszkody, opory, niezrozumienia. Wybaczamy to wszystko. A teraz bierzemy się do roboty i do budowy – wskazał ks. abp Sławoj Leszek Głódź.


TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl