Festiwal dla Życia

fot. Festiwal dla Życia

Gdańsk: III Festiwal dla Życia i XII Marsz dla Życia i Rodziny

16 czerwca Gdańsk stanie się przestrzenią dla dwóch wydarzeń, które zjednoczą dziesiątki tysięcy ludzi pragnących świadczyć o wartości życia i rodziny. III Festiwal dla Życia oraz XII Marsz dla Życia i Rodziny to inicjatywy, które od lat gromadzą Pomorzan wokół piękna życia i wsparcia dla rodziny.

 

Festiwal, który jest organizowany już po raz trzeci, to wydarzenie pełne radości, ale przede wszystkim okazja do bycia razem w jedności wspólnoty Kościoła katolickiego. Spotykając się całymi rodzinami i budując relacje międzypokoleniowe, każdy – bez względu na wiek – znajdzie coś dla siebie.

Uczestnictwo w Marszu to też okazja, aby dać publiczne świadectwo przywiązania do wyznawanych wartości: życia od poczęcia oraz rodziny, której fundamentem jest małżeństwo mężczyzny i kobiety. Zebrani ubrani na biało przejdą głównymi ulicami Gdańska. Marsz rozpocznie się o godzinie 15.00 pod Kaplicą Królewską.

Festiwal odbędzie się w tym roku na Placu Zebrań Ludowych w Gdańsku
od 16.00 do 22.00. Inicjatywa rozpocznie się od modlitwy za miasto i Archidiecezję Gdańską, a następnie koncerty: Mocni w Duchu, Arka Noego, Edzio oraz Łzy Adama Konkola.

W tym roku zaplanowano nową strefę – inspiracji. To przestrzeń przygotowana do tego, aby wsłuchać się w tematy, które inspirują do refleksji nad sensem ludzkiego życia, budowaniem rodziny, wspólnotą i byciem w relacji. Usłyszymy: ks. bp. Piotra Przyborka, ks. Dominika Chmielewskiego, Ewelinę Chełstowską, Tymoteusza Filara, Roberta Friedricha „Litza”, Michała Koterskiego, ks. Rafała Główczyńskiego SDS (Ksiądz z Osiedla), s. Urszulę Kłusek SAC.

W ramach Festiwalu będą wyznaczone również strefy: modlitw, wspólnot, małżeństw, dla dzieci darmowe atrakcje (dmuchańce, animacje, warsztaty), wydawnictw, specjalistów oraz strefa gastronomiczna.

Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy chcą spędzić czas w pozytywnym klimacie, z ludźmi, którzy chcą świadczyć o swoich wartościach. Więcej informacji na stronie festiwaldlazycia.pl.

Przemysław Kurkowski

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl