fot. Archiwum prywatne

Europoseł A. Zalewska: Polacy muszą zdać sobie sprawę, że 80 proc. prawa stanowionego w Unii Europejskiej dotyka ich bezpośrednio

Polska, potrzebując pieniędzy na zbrojenia, musi brać pod uwagę ogromne koszty unijnej polityki klimatycznej. Przed jej skutkami ostrzegała na antenie TV Trwam poseł do Parlamentu Europejskiego, Anna Zalewska.

Poseł do Parlamentu Europejskiego, Anna Zalewska, podkreślała w „Rozmowach niedokończonych”, że unijna polityka klimatyczna ma związek z silnym lobby finansowym i wielkimi korporacjami, które chcą sięgać do kieszeni podatników. Potwierdza to przykład Nord Stream 2, gdzie potężne pieniądze wygrały z bezpieczeństwem.

Polacy muszą zdać sobie sprawę, że 80 proc. prawa stanowionego w Unii Europejskiej dotyka ich bezpośrednio – powiedziała Anna Zalewska, poseł do Parlamentu Europejskiego.

Polityka klimatyczna wiąże się z większymi obciążeniami. Trudno jednak – jak mówiła europoseł PiS-u – zarzucić Polakom, że nie chcą termomodernizacji własnych domów. Problemem są dla nich koszty, które stają się nie do zniesienia. Dla gospodarstw domowych to setki tysięcy złotych, dla Polski co najmniej setki miliardów – zauważyła Anna Zalewka.

Nie ma takich pieniędzy w systemie i nie ma takich pieniędzy w kieszeniach podatników – mówiła polityk.

Polityk PiS-u przywoływała swoje rozmowy z Fransem Timmermansem, który jeszcze jako wiceszef Komisji Europejskiej, stał za przygotowaniem nowych obciążeń klimatycznych.

Bruksela planuje objąć gospodarstwa m.in. systemem ETS2, a także dyrektywą budynkową. Do 2050 r. chce osiągnąć neutralność klimatyczną, rozumianą jako odejście od paliw kopalnych.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl