fot. kardiolinia.pl

Ruszyło Centrum Wsparcia i Edukacji Pacjenta z Niewydolnością Serca

Ruszyło pierwsze w Polsce Centrum Wsparcia i Edukacji Pacjenta z Niewydolnością Serca. Na specjalnej platformie edukacyjnej kardiolinia.pl pacjenci oraz ich bliscy mogą uzyskać wszystkie przydatne informacje oraz praktyczne porady dotyczące tej choroby.

W Polsce na niewydolność serca cierpi 1 mln 200 tys. osób. Każdego roku  z powodu tej choroby umiera 140 tysięcy osób.

Ważne jest, aby pacjenci czynnie uczestniczyli w procesie leczenia i temu ma służyć kardiolinia – mówiła prof. Agnieszka Pawlak, przewodnicząca Asocjacji Niewydolności Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Jesteśmy ciągle pierwszym krajem, jeżeli chodzi o liczbę hospitalizacji z powodu niewydolności serca. Jest to 606 hospitalizacji na 100 tys. i to stanowi trzy razy wyższy wskaźnik niż średnia krajów OECD. Wydaje się, że jednym z kluczowych elementów losu pacjenta są jego nawracające hospitalizacje, które wynikają z retencji płynów i nieumiejętności modyfikowania leczenia diuretycznego – powiedziała prof. Agnieszka Pawlak.

Kardiolinia ma pomóc pacjentom z niewydolnością serca zrozumieć istotę choroby, sposób działania zastosowanych terapii oraz nauczyć samooceny swoich objawów i poznać czynniki, które mogą te objawy nasilać.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl