fot. M. Borawski/Nasz Dziennik

Gdańsk: dziś wyrok sądu ws. Amber Gold

Sąd Okręgowy w Gdańsku wyda dziś wyrok w sprawie afery Amber Gold. Twórcom piramidy finansowej grozi nawet 25 lat pozbawienia wolności.

Proces w sprawie afery Amber Gold toczy się już od ponad 3 lat. Dziś w sądzie okręgowym w końcu zapadnie wyrok. Na ławie oskarżonych znajdą się twórcy przekrętu finansowego – Katarzyna oraz Marcin P. Małżeństwo oszukało od 2009 do 2012 roku prawie 19 tysięcy osób na łączną kwotę 851 milionów złotych.

Oskarżonym zarzucono ponadto prowadzenie działalności parabankowej i pranie brudnych pieniędzy. Prokuratura wnioskuje o wymierzenie im kary po 25 lat więzienia. Obrońcy oskarżonych oczekują natomiast uniewinnienia.

 

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl