Gang narkotykowy w Czechach rozbity

Czeskie służby kryminalne we współpracy z polską policją zatrzymały 19 osób podejrzanych o prowadzony na dużą skalę proceder wytwarzania i rozprowadzania metamfetaminy. Informację podała we wtorek czeska policja.

Jedenastu spośród aresztowanych to Wietnamczycy. Policja skonfiskowała 50 kilogramów metamfetaminy, 11 mln koron (1,77 mln złotych) w gotówce i 10 luksusowych samochodów.

13 ludzi zatrzymano w Czechach, a sześciu w Polsce. Wszyscy przebywają w areszcie, grożą im kary do 18 lat więzienia.

Gang wytwarzał metamfetaminę z leków sprowadzanych z Turcji, by następnie rozprowadzać ją na targowiskach na pograniczu czesko-niemieckim. Aby utrudnić wykrycie produkcji, przeniesiono ją częściowo do Polski.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl