Gabinet cieni PO ocenił „Konstytucję biznesu”

Powołany w czwartek przez Platformę Obywatelską gabinet cieni podjął pierwsze działania. Dziś politycy byłej formacji rządzącej zrecenzowali „Konstytucję biznesu” przygotowaną przez wicepremiera Mateusza Morawieckiego.

Politycy platformy przekonywali dziś, że największy wpływ na sytuację przedsiębiorców w Polsce ma nierespektowanie orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego przez Prawo i Sprawiedliwość.

– Wystarczy, żeby PiS i M. Morawiecki przestrzegało prawa, Konstytucji, wyroków Trybunału, to klimat dla przedsiębiorczości będzie znacznie lepszy – komentował Sławomir Neumann z PO.  

Według Platformy prawie wszystkie propozycje wicepremiera Morawieckiego to pomysły poprzedniego rządu.

– Deklaracje zawarte w „Konstytucji biznesu” premiera Morawieckiego to zbiór powtórzonych reguł, które zostały uchwalone i przyjęte przez poprzedni parlament. To także wynikające z przygotowanych wcześniej analiz i wniosków reguły, a także te, które będą kontynuacją – mówiła Maria Małgorzata Janyska z Platformy Obywatelskiej.

PO zapomina jednak, że przez osiem lat to ona wspólnie z PSL rządziła Polską.

– Doprowadzili do wyjazdu 3 mln Polaków z Polski. Doprowadzili do gigantycznego wzrostu kapitału zagranicznego w polskiej gospodarce. Doprowadzili do gigantycznego rozrostu umów śmieciowych i do tego, że nie było perspektyw dla młodych ludzi – powiedział Michał Wójcik, sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Platforma tworząc gabinet cieni walczy z Nowoczesną o miano najpoważniejszej siły opozycyjnej – ocenił z kolei rzecznik prezydenta Marek Magierowski.

– Te zarzuty, te argumenty są bardzo nieuczciwe, bardzo agresywne, niekiedy brutalne. Myślę, że ten gabinet cieni nie będzie miał dużego wpływu na polską politykę – zaznaczył Marek Magierowski.

 

 

TV Trwam News/RIRM

 

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl