G. Schetyna: PiS jest największym zagrożeniem dla programu Rodzina 500 plus

Katastrofalna polityka gospodarcza PiS doprowadzi do tego, że zabraknie środków na wypłaty z programu Rodzina 500 plus; jedyną szansą na kontynuowanie tego programu jest Platforma Obywatelska – mówił w piątek w Sejmie lider PO Grzegorz Schetyna uzasadniając wniosek o wotum nieufności dla rządu.

Szef Platformy odniósł się do programu Rodzina 500 plus wskazując, że to nie opozycja jest największym wrogiem tego programu, ale PiS i obecny „nieudolny rząd”.

„To jest największe zagrożenie dla możliwości wypłaty tego programu, bo rujnujecie gospodarkę i budżet” – mówił Schetyna.

„Katastrofalna polityka gospodarcza waszych ministrów, waszego rządu wprost doprowadzi do tego, że zabraknie środków na ten program” – dodał.

W ocenie Schetyny paradoksalnie jedyną szansą, by ten program był kontynuowany jest PO.

„Tylko my jesteśmy w stanie i wiemy jak uratować polskie finanse, gospodarkę” – podkreślił.

Szef Platformy przekonywał też, że o braku finansowej kompetencji obecnego rządu świadczy szybkość z jaką Polska się zadłuża.

„Tak szybko, jak w 2016 r. nie zadłużaliśmy się przez ostatnie 10 lat. Tym samym w 2017 r. Polska znalazła się wśród trzech państw UE, które zadłużyły się w ubiegłym roku najbardziej” – wskazał.

Tymczasem – jak mówił – w czasie rządów PO-PSL byliśmy wśród trzech państw UE, które zadłużyły się najmniej.

„To jest skala waszego upadku” – podkreślił Schetyna.

PAP/RIRM

drukuj