fot. KAS

Funkcjonariusze mazowieckiej KAS brali udział w zabezpieczeniu kolejnych wypadków drogowych

Funkcjonariusze mazowieckiej KAS brali udział w zabezpieczeniu kolejnych wypadków drogowych – poinformowała rew. Justyna Pasieczyńska, rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Warszawie. Dodała, że wypadki miały miejsce w Wólce Kosowskiej oraz w pobliżu Augustowa w gm. Pionki.

Jak przekazała rew. Justyna Pasieczyńska funkcjonariuszki Służby Celno-Skarbowej podczas pełnienia służby, zobaczyły na jednej z ulic w Wólce Kosowskiej wypadek drogowy. Jego uczestniczkami były kobieta narodowości litewskiej, która kierowała smartem oraz nastoletnia Azjatka poruszająca się na hulajnodze.

„Funkcjonariuszki jako pierwsze pojawiły się na miejscu zdarzenia, zabezpieczyły drogę w obu kierunkach oraz oceniły ogólny stan poszkodowanej” – podała rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Warszawie.

Dodała, że świadkowie wypadku wezwali na miejsce służby ratunkowe, które przyjechały po kilku minutach, a funkcjonariuszki wraz ze strażakami zabezpieczyły teren do lądowania śmigłowca i kierowały ruchem pojazdów na drodze.

„Poszkodowanej udzielono pomocy i przetransportowano śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala” – poinformowała rew. Justyna Pasieczyńska.

Kolejne zdarzenie drogowe, które zostało zabezpieczone przez funkcjonariuszy Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego miało miejsce w pobliżu Augustowa w gm. Pionki.

Wracający z działań funkcjonariusze zobaczyli w odległości ok. 400 metrów przed radiowozem, zderzenie dwóch samochodów osobowych i natychmiast wezwali służby ratunkowe oraz rozpoczęli akcję ratunkową.

Jednemu z poszkodowanych, zakleszczonemu w samochodzie pospieszyli również z pomocą strażacy, którzy jechali od strony Radomia. Skarżył się on na ból brzucha. Ponieważ istniało prawdopodobieństwo urazów wewnętrznych, nie można było wydostać go z samochodu. Aby nie doszło do pożaru, strażacy wyjęli akumulator.

„W tym czasie funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej monitorował stan poszkodowanego, prowadząc z nim rozmowę, następnie opatrzył krwawiącą rękę kierowcy drugiego samochodu” – podała rew. Justyna Pasieczyńska.

Będąca z nim funkcjonariuszka zabezpieczyła natomiast miejsce zdarzenia przed gromadzącymi się osobami postronnymi. Dalej akcję ratunkową przejęły jednostki straży pożarnej, policja i pogotowie ratunkowe.

„To kolejne w ostatnim czasie przykłady nagłych i niebezpiecznych zdarzeń drogowych, z którymi podczas codziennej służby zmierzyli się mazowieccy funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej” – przekazała rew. Justyna Pasieczyńska.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl