fot. PAP/EPA

Hiszpania: Premier Sanchez: Decyzja Londynu o kwarantannie „błędna”

Szef hiszpańskiego rządu Pedro Sanchez ostro skrytykował – jako „niesprawiedliwą” i „błędną” – decyzję władz w Londynie o obowiązkowej kwarantannie dla wszystkich podróżnych przyjeżdżających z Hiszpanii.

„Wielka Brytania popełniła błąd, decydując się na poddanie kwarantannie osób podróżujących z Hiszpanii” – powiedział w poniedziałek premier Pedro Sanchez w wywiadzie telewizyjnym.

Podkreślił, że decyzja Londynu jest „niesprawiedliwa”. Zwrócił przy tym uwagę, że w większości regionów w Hiszpanii wskaźnik zakażeń koronawirusem jest niższy niż w Wielkiej Brytanii.

Stwierdził, że Baleary, Wyspy Kanaryjskie, czy też Andaluzja i region Walencji, popularne kierunkami dla brytyjskich turystów, są bezpiecznymi miejscami.

„Bezpieczniejszymi niż Wielka Brytania” – dodał Sanchez.

Pedro Sanchez poinformował, że jego rząd pozostaje w stałym kontakcie z brytyjskimi władzami i nadal będzie zabiegał o zmianę decyzji, która – jak się ocenia – jest ciosem w podejmowane przez Madryt próby ożywienia branży turystycznej.

W ubiegłym roku Brytyjczycy stanowili ponad jedną piątą zagranicznych gości odwiedzających Hiszpanię, której gospodarka w znacznym stopniu opiera się na turystyce.

W niedzielę w Wielkiej Brytanii wszedł w życie obowiązek odbycia 14-dniowej kwarantanny dla wszystkich przyjeżdżających z Hiszpanii. To efekt rosnącej liczby zakażeń koronawirusem w Hiszpanii.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl