fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

Premier M. Morawiecki: Pandemia wymaga zmiany nawyków, przestrzegania procedur i dbania o najbliższych

Pandemia wymaga od nas zmiany nawyków życiowych, ważne jest przestrzeganie procedur sanitarnych i przypominanie sobie nawzajem o zmianie reguł postępowania, choćby w zakresie higieny – przypomniał w niedzielę premier Mateusz Morawiecki. Zwrócił też uwagę na „dbanie o naszych najbliższych”.

„Pandemia COVID-19 wymaga od nas wszystkich zmiany nawyków życiowych. W tej sytuacji ważne jest nie tylko przestrzeganie procedur sanitarnych, ale również przypominanie sobie nawzajem o zmianie reguł postępowania, choćby w zakresie higieny. To po prostu dbanie o naszych najbliższych” – napisał szef rządu w niedzielę na swoim profilu na Facebooku.

Przypomniał, że „dlatego Kancelaria Premiera, Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny wspólnie uruchomiły kampanię >>Profilaktyka zachowań w walce z chorobami wirusowymi<<„; szef rządu do swojego wpisu dołączył spot, który jest częścią kampanii.

Podczas trwającego niecałą minutę filmu, dorosły syn odwiedza swojego ojca, któremu pomaga zmierzyć się z zagrożeniami, wyjaśnia seniorowi, jakie są procedury postępowania i pokazuje mu, jak je realizować.

PAP

drukuj