fot. zadzwondoposla.pl

Fundacja Życie i Rodzina prowadzi akcję „Zadzwoń do posła!”

Fundacja Życie i Rodzina prowadzi akcję „Zadzwoń do posła!”. Inicjatywa ma nakłonić parlamentarzystów do szybkiego podjęcia prac nad projektem „Zatrzymaj aborcję”.

Projekt, który wykreśla z polskiego prawa tzw. przesłankę eugeniczną jest w sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Zdaniem Fundacji Życie i Rodzina, politycy ociągają się z uchwaleniem ustawy.

Z kolei Jakub Bałtroszewicz, prezes Fundacji Ruchów Obrony Życia, przypomina, że ochrona życia była jedną z przedwyborczych obietnic PiS.

– Czas najwyższy przestać czekać na opinie. Komisja cały czas tłumaczy się niepodjęciem prac czekaniem na jakieś mityczne opinie. Ja powiem bardzo twardo: jakich opinii komisja potrzebuje, aby zdecydować o rekomendacji za zaprzestaniem zabijania chorych dzieci. Nie można wykonywać gestu Piłata i mówić: to nie jest nasza sprawa, przeczekajmy, może zapomną. Nie, nie zapomnimy. Oczekujemy, że PiS jak najszybciej uchwali tę inicjatywę. Mamy nadzieję, że PiS nie będzie zasłaniał się TK. Ta decyzja powinna należeć do pań posłanek i panów posłów, którzy zostali wybrani m.in. dlatego, że deklarowali swoje poparcie dla obrony życia – podkreśla Jakub Bałtroszewicz.

Na podstawie tzw. przesłanki eugenicznej, której zniesienie przewiduje projekt „Zatrzymaj aborcję”, uśmierca się najwięcej dzieci nienarodzonych.

W 2016 r. w polskich szpitalach przeprowadzono 1100 tzw. aborcji. Statystycznie każdego dnia zbijanych jest troje dzieci.

Adresy i numery telefonów do biur poselskich znajdują się na stronie www.zadzowndoposla.pl.

RIRM

drukuj