PiS umożliwi premier Kopacz wzięcie udziału w unijnym szczycie

Prawo i Sprawiedliwość złoży wniosek o przerwę w pierwszym posiedzeniu Sejmu. To umożliwi premier Ewie Kopacz wzięcie udziału w szycie UE, a także złożenie dymisji swojego gabinetu. PiS w nowym parlamencie ma większość.

Skoro pani premier tak bardzo chce jechać na ten szczyt, to jak najbardziej dajemy jej taką możliwość – zaznacza poseł Krzysztof Łapiński zastępca rzecznika PiS-u.

– Pani Kopacz w histerycznych słowach mówi, że Polska nie będzie reprezentowana na szczycie Rady Europejskiej, więc wychodzimy naprzeciw jej oczekiwaniom i dajemy jej szansę, żeby była na tym szczycie. Jest on dwudniowy – 11 i 12 listopada, a z tego co wiemy 11 listopada pani premier nie wybierała się na ten szczyt – podkreśla poseł Krzysztof Łapiński.

Prezydent Andrzej Duda zwołał posiedzenie Sejmu na 12 listopada, za co został poddany krytyce ze strony polityków PO. W najbliższy czwartek na Malcie ma się odbyć nieformalne posiedzenie Rady Europejskiej poświęcone kryzysowi migracyjnemu.

Premier Ewa Kopacz zwróciła się do prezydenta, by reprezentował Polskę na nieformalnym szczycie. Sama chce osobiście a nie na piśmie złożyć dymisję rządu.

W odpowiedzi kancelaria prezydenta poinformowała, że zgodnie z prawem Andrzej Duda tego dnia jest zobligowany do otwarcia posiedzenia Senatu.

Prezydencki minister Krzysztof Szczerski przedstawia także propozycje rozwiązania tej sytuacji.

– Wszystko jest dzisiaj kwestią decyzji. Pani premier Kopacz może się podać do dymisji natychmiast. Może złożyć dymisję pisemną i odsyłamy ją do większości parlamentarnej – wskazuje Krzysztof Szczerski.     

Pierwsze posiedzenie Sejmu odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 13.00. Wyższa izba parlamentu zbierze się od godz. 17.00.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl