Fundacja „Redemptoris Missio” apeluje o wsparcie zbiórek na rzecz poszkodowanych mieszkańców Bejrutu

Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” apeluje o wsparcie zbiórek na rzecz poszkodowanych mieszkańców Bejrutu. Potrzebne są środki medyczne, takie jak: plastry, bandaże, maseczki i rękawice jednorazowe oraz środki czystości, m.in. mydło i pieluchy.

We wrześniu zebrane dary zostaną wysłane do Libanu na pokładzie wojskowego samolotu. Pomoc można przekazywać do siedziby Fundacji. Libańskie placówki medyczne potrzebują pilnego wsparcia. W wyniku sierpniowego wybuchu 2 szpitale zostały zniszczone, a 3 poważnie uszkodzone.

Prezes Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” Justyna Janiec-Palczewska podkreśla, że Libańczycy potrzebują pilnego wsparcia.

– Rzeczy można przywozić do fundacji lub przysyłać na adres: ul. Junikowska 49 w Poznaniu. Można również wesprzeć akcję wpłacając środki na konto fundacji. Zbiórka trwa na stronie fundacji „Redemptoris Missio”: www.medycynamisjach.org. Mamy ogromną nadzieję, że Polacy wesprą Libańczyków, że uda nam się tę zbiórkę doprowadzić do końca i wysłać pomoc do Libanu z polskimi żołnierzami – zaznacza Justyna Janiec-Palczewska.

Sytuacja libańskich szpitali pogarsza się od kilku miesięcy. Obecnie brakuje zwłaszcza miejsc na oddziałach intensywnej terapii.

Fundacja „Redemptoris Missio” już w pierwszej połowie 2020 roku dostarczyła do tego kraju dwie tony materiałów opatrunkowych. [czytaj więcej]

RIRM

drukuj