fot. PAP/Łukasz Gągulski

Tychy: Premier wziął udział w inauguracji programu ,,Pod biało-czerwoną”

Premier Mateusz Morawiecki wziął udział w Tychach w inauguracji programu ,,Pod biało-czerwoną”. W ramach projektu rząd sfinansuje zakup masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do akcji.

https://twitter.com/PremierRP/status/1298206605461389314

Celem programu ,,Pod biało-czerwoną” jest upamiętnienie zwycięstwa w Bitwie Warszawskiej oraz innych wydarzeń, których rocznice obchodzimy.

Premier Mateusz Morawiecki mówił, że to projekt skierowany do wszystkich gmin i powiatów. To – jak wskazywał – inspiracja dla samorządów, by stawiać maszty, bo biało-czerwona flaga nie jest ani lewicowa, ani prawicowa.

– Nasze barwy narodowe należą do wszystkich. Biało-czerwona to przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Niech na tych masztach biało-czerwona flaga przypomina nam o wspaniałej przyszłości, która nas czeka, ale też niech przypomina nam, że nie wzięliśmy się tutaj znikąd; że zawdzięczamy tę wolność i demokrację, którymi możemy się cieszyć, właśnie naszym wspaniałym bohaterom. Dlatego zachęcam wszystkich do zerknięcia na stronę gov.pl – oznajmił szef rządu.

Mieszkańcy będą mogli za pośrednictwem strony www.gov.pl/web/bialoczerwona podpisywać petycje umożliwiające złożenie wniosku o sfinansowanie budowy masztów w ich gminach. Aby wziąć udział w akcji, należy zebrać odpowiednią liczbę podpisów online za pomocą tego serwisu.

https://twitter.com/PremierRP/status/1298212362072227840

Termin zbiórki podpisów mija 11 listopada br. Ogłoszenie wyników i publikacja listy gmin, w których sfinansowana będzie budowa masztów do prezentacji flag, planowane są na 29 listopada br.

https://twitter.com/PremierRP/status/1298209567655043072

RIRM

drukuj