fot. PAP/EPA

Francuski prawicowy publicysta chce zostać prezydentem

Éric Zemmour, prawicowy publicysta, który potwierdził start w wyborach prezydenckich we Francji, w niedzielę miał swój pierwszy wiec wyborczy. Jego kandydatura budzi ogromne emocje.

Éric Zemmour to prawicowy publicysta, który wiosną 2022 roku będzie walczył o fotel prezydenta Francji. W niedzielę na jego pierwszym wiecu wyborczym pojawiło się ponad 20 tysięcy osób. Na demonstracji ogłosił powstanie nowego ruchu politycznego „Rekonkwista”. Éric Zemmour zapowiedział także swój plan na ograniczenie migracji i prawa do azylu. Wskazywał, że polityka imigracyjna ma opierać się na trzech filarach.

– Aby natychmiast zatrzymać przepływ. Od pierwszego tygodnia mojej kadencji zero imigracji będzie wyraźnym celem naszej polityki. Przed przyszłym latem chcę ograniczyć prawo do azylu do garstki osób każdego roku, aby przywrócić sens temu błędnemu prawu – mówił Éric Zemmour.

Éric Zemmour chce deportacji z Francji osób, które nielegalne przebywają na jej terytorium. Skrytykował funkcjonowanie unijnego Trybunału Sprawiedliwości oraz „brukselskiej biurokracji”. Obiecał rekonstrukcję Francji. Jego zdaniem Francja ma ponownie stać się wielką światową potęgą przemysłową.

– Jesteśmy Francją. Nie jesteśmy wasalami Stanów Zjednoczonych, NATO ani Unii Europejskiej. Musimy rozmawiać ze wszystkimi krajami – podkreślił publicysta.

Éric Zemmour w sondażach utrzymuje poparcie na poziomie od 14 do 18 proc. i uważany jest za głównego rywala Marine Le Pen. Éric Zemmour – określany coraz częściej „francuskim Trumpem” – nazywa rządy obecnego prezydenta Emmanuela Macrona „porażką Francji”.

– We Francji są dzielnice, w których nie da się żyć. Kobiety boją się, bo mogą być napadnięte, nie mają odwagi wychodzić w nocy na zewnątrz – wskazał jeden z Francuzów.

Publicysta Éric Zemmour jest przeciwnikiem realizowania ideologicznych postulatów środowisk LGBT we francuskich szkołach. Chce powrotu do tradycyjnych wartości w życiu publicznym i narodowym.

– Przegonimy z naszych dziecięcych klas pedagogiki lewicowe ideologie proislamskie i LGBT – podsumował Éric Zemmour.

Wybory prezydenckie we Francji odbędą się w kwietniu 2022 roku.

TV Trwam News

drukuj