Francja: Zderzenie dwóch wojskowych śmigłowców Gazelle, 5 zabitych

Pięciu ludzi zginęło w piątek w katastrofie dwóch francuskich wojskowych śmigłowców Gazelle, które zderzyły się w powietrzu w trakcie misji szkoleniowej w położonym nad Morzem Śródziemnym departamencie Var – poinformowały władze.

Zdaniem agencji AFP, jak na wypadek tego rodzaju liczba zabitych jest znaczna. Śmigłowce rozbiły się w pobliżu jeziora Carces około 50 kilometrów na północny zachód od miasta Saint-Tropez.

Jak podała prefektura departamentu Var, w jednym śmigłowcu było trzech ludzi, a w drugim dwóch i wszyscy oni zginęli. Według źródła bliskiego prowadzonemu dochodzeniu, wszystkie ofiary to oficerowie.

Komunikat prefektury głosi, że w wypadku uczestniczyły dwa śmigłowce Gazelle ze Szkoły Lotnictwa Wojsk Lądowych (EALAT). Jedna z placówek EALAT znajduje się w wojskowej bazie lotniczej w miejscowości Cannet-des-Maures, oddalonej od Saint-Tropez o 40 kilometrów.

Wyrazy współczucia złożył rodzinom i bliskim ofiar prezydent Emmanuel Macron. Na miejsce wypadku ma przybyć francuska minister do spraw sił zbrojnych Florence Parly.

Gazelle to lekki śmigłowiec rozpoznawczy i bojowy produkcji francuskiej, wprowadzony do służby na początku lat 70.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl