Francja: ponad 68 tys. gospodarstw bez prądu

Ponad 68 tys. gospodarstw domowych w Bretanii i Dolnej Normandii na północnym zachodzie Francji zostało pozbawionych elektryczności z powodu obfitych opadów śniegu. Z tych samych przyczyn ok. tysiąca osób utknęło na drogach w Dolnej Normandii.

W dwudziestu sześciu departamentach na północy i zachodzie Francji ogłoszono pomarańczowy alert.

Silne opady śniegu spowodowały również utrudnienia na drogach i w transporcie w regionie Ile-de-France, zwłaszcza na autostradzie A1 na północ od Paryża.

„Żadna autostrada nie jest przejezdna” w departamencie Somma na północnym zachodzie Francji – wskazał rzecznik prefektury tego departamentu.

Dolna Normandia była rano prawie całkowicie sparaliżowana, szczególnie w departamentach Manche i Calvados, gdzie ponad tysiąc osób utknęło w nocy z poniedziałku na wtorek na drogach z powodu śnieżycy. Sytuacja utrzymała się do rana. Władze ostrzegają przed „bardzo trudnymi” warunkami na drodze – przy 50-60 cm śniegu wieje silny wiatr. W departamencie Manche całkowicie sparaliżowany jest transport kolejowy.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl