By Ikmo-ned - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=10428463

Francuski Kościół świętuje 150-lecie objawień Maryjnych w Pontmain

W tym roku mija 150 lat od objawień Maryjnych w Pontmain. Jest to jedno z pięciu oficjalnie uznanych przez Kościół objawień Matki Bożej w tym kraju. Z tej okazji Kościół we Francji zainaugurował jubileusz, który potrwa do 16 stycznia przyszłego roku.

150 lat temu, 17 stycznia 1871 r., Maryja ukazała się czworgu dzieciom w ubogiej wiosce Pontmain. W tym czasie Francja była pogrążona w wojnie z Prusami. Wielu mieszkańców zostało wezwanych do walki, a do wioski zbliżały się oddziały pruskiego wojska. Jednak Matka Boże wzywała dzieci do modlitwy i zapowiedziała im, że Bóg niebawem ich wysłucha. W wiosce odebrano to jako zapowiedź rychłego zakończenia wojny.

W okrągłą rocznicę tych wydarzeń Kościół we Francji rozpoczął świętowanie. Przygotowania do jubileuszu trwały trzy lata, ale obecna sytuacja, która panuje we Francji i na świecie pokrzyżowała plany organizacyjne. W głównych uroczystościach będą mogły wziąć udział tylko  373 osoby. Jednak rektor sanktuarium w Pontmain, ks. Renaud Saliba, ma nadzieję, że jubileusz będzie miał ten sam efekt, co objawienia. Stanie się zachętą do modlitwy o ustanie aktualnych nieszczęść, a Bóg zmiłuje się i pandemia się zakończy, pozwalając na normalny przebieg jubileuszu.

radioamryja.pl/vaticannews

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl