Francja i Niemcy popierają ustalenia w sprawie rozejmu na Ukrainie

Prezydent Francji Francois Hollande i kanclerz Niemiec Angela Merkel popierają ustalenia trójstronnej grupy kontaktowej ws. rozejmu na wschodzie Ukrainy, który powinien zostać wdrożony przed rozpoczęciem roku szkolnego – oświadczył w czwartek Pałac Elizejski.

Przywódcy „podkreślają, że musi być to początek trwałego zawieszenia broni” – głosi komunikat.

W skład trójstronnej grupy kontaktowej do spraw konfliktu na wschodzie Ukrainy wchodzą Ukraina, Rosja oraz Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE).

Dzień wcześniej prezydent Ukrainy Petro Poroszenko mówił, że Niemcy i Francja poparły ukraińską inicjatywę wstrzymania walk w Donbasie od 1 września.

Petro Poroszenko zaznaczył, że pokój w Donbasie zależy wyłącznie od Rosji i powtórzył, że powinna ona wycofać z Ukrainy swoich żołnierzy i sprzęt, zapewnić misji OBWE swobodny dostęp do wszystkich miejsc na linii starć oraz uwolnić zakładników.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl