Francja: Dziś pogrzeb księdza zamordowanego przez dżihadystów

Uroczystości pogrzebowe francuskiego księdza Jacquesa Hamela odbędą się dziś w Rouen. Kapłan został zamordowany w ubiegły wtorek podczas ataku dżihadystów na kościół w Saint-Etienne-Du-Rouvray w północnej Francji.

Pogrzeb 85-letniego duchownego rozpocznie się o godz. 14.00 w katedrze Najświętszej Marii Panny w Rouen. Ks. Jacques Hamel zostanie pochowany na miejscowym cmentarzu.

W uroczystości żałobnej prawdopodobnie licznie uczestniczyć będą katolicy oraz wszyscy pragnący oddać hołd brutalnie zamordowanemu księdzu.

Do ataku doszło w ubiegły wtorek, kiedy dwaj uzbrojeni mężczyźni wtargnęli do katolickiego kościoła we francuskim Saint-Etienne-du-Rouvray podczas nabożeństwa sprawowanego przez księdza Jacquesa Hamela. Pięć osób uczestniczących we Mszy św. wzięli jako zakładników, zaś 85-letniemu kapłanowi terroryści podcięli gardło oraz ciężko ranili jedną osobę. Napastnicy zostali później zabici przez policjantów. Byli powiązani z terrorystycznym ugrupowaniem ISIS.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl