Franciszek: Wnoście mądrości wiary w każdy aspekt życia

W niedzielę przewodniczył Mszy Świętej na zakończenie VI Azjatyckich Dni Młodzieży; spotkał się z biskupami Azji, a wcześniej ochrzcił Lee Ho Jin, ojca jednego z uczniów, którzy zginęli w katastrofie promu Sewol w kwietniu br. Mężczyzna przybrał imię „Franciszek”.

We Mszy Świętej pod przewodnictwem papieża uczestniczyło kilkadziesiąt tysięcy młodych katolików z ponad 20 krajów tego kontynentu. W homilii Ojciec Święty zachęcił wiernych do wnoszenia mądrości wiary w każdy aspekt życia.

– Jako młodzi ludzie nie tylko żyjący w Azji, ale także jako synowie i córki tego wielkiego kontynentu, macie prawo i obowiązek pełnego uczestnictwa w życiu waszych społeczeństw. Nie lękajcie się wnosić mądrość wiary w każdy aspekt życia społecznego – powiedział Ojciec św. Franciszek.

Ojciec Święty zachęcał także młodych aby pozwolili przemienić Chrystusowi ich naturalny optymizm w chrześcijańską nadzieję, ich energię w prawość moralną, i dobrą wolę w autentyczną miłość dającą siebie.

– Jesteście powołani, aby pójść tą drogą. Jest to droga przezwyciężenia wszystkiego, co zagraża nadziei, prawości i miłości w waszym życiu i waszej kulturze. W ten sposób wasza młodość będzie darem dla Jezusa i dla świata – wyjaśnił Papież.

Papież podkreślał, że młodzi chrześcijanie, niezależnie od tego czy są robotnikami czy studentami, czy rozpoczęli już karierę czy też odpowiedzieli na powołanie do małżeństwa, życia zakonnego lub kapłaństwa, są nie tylko częścią przyszłości Kościoła – są również niezbędną i umiłowaną częścią teraźniejszości Kościoła.

– Trzymajcie się blisko siebie, zbliżajcie się do Boga i wraz z waszymi biskupami i kapłanami przeżywajcie te lata na budowaniu świętszego, bardziej misyjnego i pokornego Kościoła – Kościoła, który kocha i wielbi Boga, starając się służyć ubogim, samotnym, chorym i zepchniętym na margines – dodał Franciszek.

Wcześniej, podczas spotkania z biskupami Azji Ojciec Święty Franciszek mówił, że dialog jest istotną częścią misji Kościoła na kontynencie azjatyckim. Podkreślił, że punktem wyjścia każdego dialogu jest jasne poczucie tożsamości chrześcijańskiej i zdolność do empatii.

 po spotkaniu z przedstawicielami innych religii oraz Mszy św. w katedrze w intencji pokoju i pojednania w Korei Franciszek odleci do Rzymu.

Podróż apostolska Ojca Świętego Franciszka do Korei Południowej zakończy się w poniedziałek.

 Poniedziałek to ostatni dzień pielgrzymki Ojca Świętego Franciszka do Korei. Po godz. 9:00 Ojciec Święty spotka się z przywódcami religijnymi, natomiast o godz. 9:45 będzie  podniosła uroczystość i modlitwa Ojca Świętego – Msza święta sprawowana w intencji pokoju i pojednania Korei. Natomiast po Mszy św., o 12:45 rozpocznie się ceremonia pożegnania w bazie wojskowej, o 13:00 Ojciec Święty zacznie swoją podróż do Rzymu – powiedział o. Jan Król CsSR, który jest w Korei Płd.

Transmisję prowadzą Radio Maryja i TV Trwam

 

RIRM

 

 

drukuj