fot. PAP/EPA

Ojciec Święty Franciszek: Po mojej podróży apostolskiej na Węgry i Słowację w moim sercu jest wielkie podziękowanie

Ojciec Święty Franciszek podsumował swoją – zakończoną przed tygodniem – podróż apostolską na Węgry i Słowację. Podczas audiencji generalnej w Auli Pawła VI Papież powiedział, że była to ,,pielgrzymka modlitwy oraz powrotu do korzeni i nadziei”.

Papież wskazał, że w Budapeszcie na zakończenie Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego doświadczył, jak święty lud Boży gromadzi się w Dniu Pańskim na Eucharystii, w czasie której nieustannie rodzi się i odnawia.

Na Słowacji papieska pielgrzymka zakończyła się nabożeństwem do Matki Bożej Bolesnej i – jak mówił Papież – przypomniała nam, że lud Boży jest powołany do modlitwy, adoracji, pokuty i odczuwania pokoju oraz radości, które daje Pan.

Zwracając się do Polaków, Ojciec Święty dziękował za obecność na trasie jego podróży apostolskiej.

– Po mojej podróży apostolskiej na Węgry i Słowację w moim sercu jest wielkie podziękowanie. Dziękuję Wam za to, że tak licznie przybyliście, by towarzyszyć mi swoją obecnością i modlitwą podczas tej pielgrzymki. Proszę Was o dołączenie do waszych modlitw jeszcze jednej intencji, aby zasiane ziarna wydały dobre owoce. Z serca wam błogosławię – powiedział Ojciec Święty Franciszek.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl