fot. palacsaski.pl

„Fototeka Pałacu Saskiego”

Trwa kampania „Fototeka Pałacu Saskiego”. Inicjatywa ma wspomóc rekonstrukcję detali Pałaców Saskiego i Brühla oraz kamienic przy ulicy Królewskiej.

Spółka Pałac Saski – po przeszukaniu krajowych i zagranicznych archiwów –zebrała ponad cztery tysiące kopii materiałów źródłowych, takich jak plany budowlane, mapy i fotografie. W opublikowanym spocie spółka zaapelowała o udostępnianie zdjęć z prywatnych zbiorów, aby stworzyć jak największą kolekcję obrazów związanych z Pałacem Saskim.

– Twoja prababcia bawiła się w Ogrodzie Saskim? Dziadek był wojskowym? Kiedy tworzy się coś wielkiego, liczy się każde wspomnienie. Pałac Saski to nie tylko Chopin, Piłsudski, Enigma. Poszukujemy prywatnych zdjęć Pałacu Saskiego sprzed 1945 roku. Odbuduj z nami 300 lat polskiej historii. Wejdź na stronę https://palacsaski.pl/ i prześlij nam swoje zdjęcia – zaapelowano w spocie.

Na stronie internetowej spółki Pałac Saski znajduje się instrukcja pokazująca, jak wykonać dobrej jakości zdjęcie oraz prosty formularz zgłoszeniowy.  Zdjęcie rodzinne nie musi być idealne. Wystarczy, że choć w minimalnej części pokazuje jeden z odbudowywanych gmachów.  Przesłane zdjęcia zostaną umieszczone na interaktywnej mapie 3D Pałacu Saskiego i będą opatrzone podpisem autora. Kampania „Fototeka Pałacu Saskiego” ma charakter stały.

 

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl