Fiasko rozmów związkowców z zarządem Kompanii Węglowej

Fiaskiem zakończyły się rozmowy związkowców z zarządem Kompanii Węglowej w sprawie programu restrukturyzacji tej górniczej spółki. Mimo wypracowanych wstępnych uzgodnień, nie doszło do podpisania porozumienia zarządu ze stroną społeczną.

Powód – związek zawodowy Kadra nie zgodził się na uzgodniony projekt. Oznacza to zakończenie konsultacji ze związkami i przekazanie Radzie Nadzorczej do akceptacji programu restrukturyzacji w wersji zaproponowanej przez zarząd.

Zarząd Kompanii uznał, że przy braku jednomyślności ze strony związkowej nie ma możliwości zawarcia porozumienia powiedział Jarosław Grzesik, przewodniczący Solidarności Kompanii Węglowej.

Nie możliwe jest uzyskanie gwarancji, że pracownicy administracji nie będą zwalniani, nie możliwe jest uzyskanie gwarancji pracy dla pozostałych pracowników w Kompanii Węglowej do roku 2020, nie możliwe jest uzyskanie gwarancji, że kopalnie Kompanii Węglowej nie będą likwidowane, nie możliwe jest uzyskanie gwarancji, że nie dojdzie do sprzedaży zakładów i spółek Kompanii Węglowej. W związku z czym dalsze procedowanie, nasze spotkanie stało się bezcelowe – zaznacza Jarosław Grzesik.

Związkowiec przyznaje, że znaleźli się w patowej sytuacji. Szef górniczej „Solidarności” podkreśla, że liczyli jeszcze na wprowadzenie korekt do projektu restrukturyzacji Kompanii Węglowej.

To nie jest tak, że my byliśmy przekonani do tego, że to porozumienie w tym kształcie w ciemno podpisujemy. My też mieliśmy wiele zastrzeżeń do tego projektu, mieliśmy wiele propozycji zmian i chcieliśmy na temat tych zmian dyskutować, mieliśmy swoje przemyślenia, swoje propozycje. Mieliśmy nadzieję, że uda się w taki sposób skorygować to porozumienie, że będzie ono do przyjęcia i do podpisania, niestety tak się skończyło jak się skończyło. Przede wszystkim musimy się teraz zebrać jako kompanijna „Solidarność”, podjąć jakieś decyzje i zastanowić się co z tym robić dalej, bo to jest zupełnie nowa sytuacja –zaznacza Jarosław Grzesik.

 

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl