Fot. www.festiwalzycia.jpg

Festiwal Życia w Kodniu

W dniach 22-28 lipca w Kodniu nad Bugiem odbędzie trzynasta edycja Festiwalu Życia 2013. Temat tegorocznego wydarzenia to: „Szansa na sukces”.

Festiwal Życia 2013 to spotkanie młodzieży oraz młodych rodzin organizowane  przez Stowarzyszenie Młodzieżowe Niniwa, Zgromadzenie Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej oraz Wspólnotę Dobrego Pasterza. W ciągu 7 dni uczestnicy spotkania będą pogłębiać wiarę oraz dzielić się jej doświadczeniami z tymi, którzy jej nie mają. Hasłem przewodnim tegorocznego wydarzenia jest: „Szansa na sukces”.

„Przyjrzymy się uważnie kilku postaciom, które dzięki wierze wykorzystały swoją szansę na sukces, oraz zagadnieniom z tym związanym.” – informują organizatorzy wydarzenia.

Jak mówi Kajetan Garbela, jeden z organizatorów festiwalu na uczestników będą czekały ciekawe warsztaty, np. pisania ikon, gry na bębnach, rękodzieła, oraz pokaz filmu „Christiada”.

Przygotowaliśmy dla młodzieży liczne atrakcje, konferencje i koncerty. Tematem tegorocznego festiwalu będzie: „Szansa na sukces”. Będziemy starali się odkrywać naszą wiarę jako szansę na życiowy sukces dla każdego człowieka. Codziennie każdy uczestnik będzie mógł wziąć udział w dowolnych warsztatach. Są to min. łucznictwo, warsztaty pisania ikon, warsztaty gry na bębnach afrykańskich – zaznaczył Kajetan Garbela.

Na festiwal może przybyć każdy chętny. Trzeba mieć ze sobą jedynie namiot, śpiwór oraz suchy prowiant. Organizatorzy zapewniają ciepły posiłek w porze obiadowej.

– Muszę przyznać, że z roku na rok liczba uczestników wzrasta. Rok temu odwiedziło nas ok. 500 osób, dwa lata temu ok. 350 osób. Mamy nadzieję, że także w tym roku ta tendencja wzrostowa się utrzyma.  Każdy uczestnik musi zabrać ze sobą namiot oraz śpiwór.  My zapewniamy codziennie ciepły posiłek w porze obiadowej, natomiast każdy sam powinien przygotować sobie śniadanie oraz kolację – podkreśla Kajetan Gorbela.

Ponadto, w programie przewidziana jest codzienna Eucharystia, poranne wizyty w Karmelu, modlitwy, prace w grupach, piątkowe nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie.

* * *

Program typowego dnia festiwalowego*:

07.50 – rozgrzewka (gimnastyka)

08.00 – Modlitwy poranne (w Kościele Św. Ducha)

09.00 – Śniadanie

10.00 – Konferencja

11.00 – Praca w grupach

13.00 – Obiad

14.00 – Warsztaty, odpoczynek, rekreacja itp.

17.00 – Msza Święta (w Kościele Św. Ducha)

18.30 – Kolacja

20.00 – atrakcja wieczoru (wtorek: zespół uwielbieniowy z Siedlec, środa: „Albo i nie”, czwartek: „Anielsi”, piątek: nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie – przedłużona adoracja, sobota: Szansa na sukces, a od 22.00 „Gospel Rain”)

23.00 – Cisza nocna

 

*Z wyjątkiem:

-poniedziałku, gdzie o 18:00 rozpoczynamy integrację, a o 19:30 ma miejsce Msza święta oficjalnie otwierająca Festiwal,

-soboty, gdzie o godz. 10:00 uczestniczymy w Mszy Świętej w Bazylice z o. Prowincjałem Ryszardem Szmydkim OMI, a po wieczorze wraz z wybiciem północy przeżywamy niedzielną Eucharystię.

 

Wypowiedź Kajetana Garbela

Audio MP3
Pobierz

 

www.festiwalzycia.pl/RIRM

drukuj