Festiwal Biegowy w Krynicy – od zabawy do mistrzostw Polski

Ponad 8000 osób zgłosiło się do V PZU Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju (5-7 września). W programie jest 20 konkurencji. Jedni udział w zawodach traktują zabawowo, inni będą walczyć o medale 1. mistrzostw Polski w ultramaratonie górskim na dystansie 100 km.

– Dotychczas zarejestrowało się 8100 osób, także z Czech, Litwy, Słowacji, Ukrainy, Węgier. Ponad 2000 zapisało się na co najmniej dwa biegi, a do wyboru jest w ciągu trzech dni 20. Najkrótsza trasa na deptaku ma 300 metrów z myślą o dzieciach do lat 12, natomiast najdłuższa 100 km – poinformował Grzegorz Rogowski z biura prasowego festiwalu.

Największą frekwencję ma Życiowa Dziesiątka, rozgrywana na bardzo szybkiej trasie długości 10 km, z krynickiego deptaka na rynek w Muszynie, do której zgłosiło się ponad 2600 zawodników.

Sporym zainteresowaniem (1200 zarejestrowanych) cieszy się Bieg 7 Dolin w randze mistrzostw Polski w ultramaratonie. Start nastąpi w sobotę w nocy o godz. 3. Limit czasu – 17 godzin. Do zawodów na 66 km oraz górskich na 36 km zgłosiło się ponad 700 osób.

Z również wymagającą trasą Koral Maratonu, prowadzącą wokół Krynicy, z podbiegami pod Jastrzębik i Romę, chce się zmierzyć 800 zawodników, a w półmaratonie ponad 1000. Z kolei Iron Run to klasyfikacja uwzględniająca osiem biegów od mili do maratonu.

– W tym roku do wyboru jest 20 biegów o łącznej długości tras ponad 300 kilometrów. Będą także spotkania z mistrzami sportu oraz targi sprzętu. Festiwal to impreza przyjazna rodzinom – dla najmłodszych jest strefa dziecka z licznymi atrakcjami. Dla mam – specjalny bieg kobiet oraz sporo imprez kulturalnych. Rodzice mogą oddać się swojej biegowej pasji pozostawiając pociechy pod opieką profesjonalnych wychowawców – powiedział Rogowski.

PAP/ RIRM

drukuj