fot. PAP/Grzegorz Momot

Charytatywny maraton narciarski

W Zakopanem prezydent Andrzej Duda wziął udział w niedzielnym charytatywnym maratonie narciarskim. Jak mówił, potrzebna jest integracja przez sport.

W trakcie 12-godzinnego maratonu czołowi narciarze razem z podopiecznymi fundacji Handicap bez przerwy pokonali slalom, by zjechać w tym czasie jak najwięcej razy. Każdy przejechany kilometr oznacza więcej pieniędzy na działalność fundacji, która promuje sport szczególnie wśród osób niepełnosprawnych.

Niemalże każdego roku Andrzej Duda inauguruje charytatywny narciarski maraton i jako kapitan drużyny zjeżdża slalomem z numerem jeden. Prezydent wskazywał, że zawody pozwalają na integrację poprzez sport.

– Spotykamy się niezależnie od przekonań, poglądów. Jesteśmy razem, rozmawiamy – powiedział szef państwa polskiego.

Równolegle na stoku na Polanie Szymoszkowej odbywał się mini slalom. Wzięli w nim udział dzieci i dorośli.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl