fot. PAP/Alena Solomonova

Federacja Rosyjska atakuje kolejne cele na Ukrainie

Prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski, potępił rosyjski atak w rejonie Odessy, w którym są ranni i zabici. Nazwał to celowym działaniem wymierzonym w ludność cywilną kraju.

Wojna na Ukrainie trwa już od ponad czterech miesięcy. Rosyjski agresor bez skrupułów uderza w naród ukraiński, ostrzeliwując nie tylko jednostki wojskowe, ale także cywilne. Jednym z ostatnich licznych celów armii Władimira Putina były tereny w rejonie Odessy.

– W regionie Odessy trwają prace nad uprzątnięciem gruzów po uderzeniu rakietowym w Serhijówkę. Trzy rakiety spadły na zwykły budynek mieszkalny, na dziewięciopiętrowy blok, w którym nie ukrywano ani broni, ani sprzętu wojskowego, ani jakiejkolwiek amunicji. To był budynek, w którym mieszkało 160 osób, a mieszkający tam byli zwykłymi ludźmi, cywilami – powiedział Wołodymyr Zełenski, prezydent Ukrainy.

To było celowe działanie, które pociągnęło za sobą ofiary, wśród których znalazły się także dzieci – wskazał ukraiński prezydent.

– To świadomy, celowo wymierzony akt rosyjskiego terroru, a nie jakiś błąd lub przypadkowe uderzenie rakietą. Zginął 12-letni chłopiec. Nazywał się Dmytro. Do tej pory lista ofiar to 21 nazwisk, 40 rannych. Jednak liczby zmieniają się. Rośnie liczba ofiar – mówił ukraiński przywódca. Dramatyczna sytuacja panuje także w Siewierodoniecku. Miasto zostało zniszczone przez rosyjskie oblężenie.

– To wszystko jest niezwykle trudne i przerażające. Brak wody, brak światła. Najbliższa przyszłość nas przeraża. Nie mamy powodów do optymizmu – zaakcentowała Elena Ivanowa, mieszkanka Siewierodoniecka. 

Każda noc jest tu wyzwaniem. Do tego dochodzi bolesna rozłąka z bliskimi – dodała pani Elena. 

– 60 lat to nie wiek, by zaczynać wszystko od nowa. Moje dzieci nie wrócą tu z rocznym dzieckiem, o które trzeba zadbać. Nie wiem. Wszystko zostało wywrócone do góry nogami na całym świecie. To jest takie bolesne – podsumowała kobieta.

Tymczasem władze Ukrainy prowadzą intensywne rozmowy z partnerami na temat dostaw nowych broni, aby zniwelować przewagę rosyjskich agresorów. Wyrazy wdzięczności za wsparcie płyną za Ocean Atlantycki. Chodzi o nowy pakiet pomocowy dla Ukrainy, który został ogłoszony podczas szczytu w Madrycie przez Joe Bidena.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl