fot. pixabay.com

Federacja Polskich Banków Żywności podsumowała 26. edycję świątecznej zbiórki żywności

260 ton jedzenia zebrano w ramach 26. edycji świątecznej zbiórki, organizowanej przez banki żywności. Akcja odbyła się pod koniec listopada w ponad dwóch tysiącach sklepów w 500 polskich miastach.

 

W wybranych sklepach ustawione były specjalne kosze, do których można było włożyć produkty żywnościowe z długim terminem przydatności jak np. ryż, mąka, kasza, makaron, konserwy, przetwory czy słodycze. W sumie klienci sklepów zostawili w koszach 260 ton żywności.

To wspaniały, choć nie idealny wynik akcji – oceniła Beata Ciepła, prezes Federacji Polskich Banków Żywności.

– Jeszcze trzy lata temu udawało nam się zbierać blisko trzy razy więcej, ale mamy świadomość, że zarówno okres pandemii, nasza hojność oraz otwartość na rzecz uchodźców z Ukrainy, którzy przybyli w tym roku do naszego kraju, jak i inflacja, która dotyka nas wszystkich, spowodowały, iż nie udało się osiągnąć wyników sprzed lat. Wynik 260 ton żywności jest bardzo dobry, a same banki żywności już dzielą pożywienie i przekazują je do organizacji partnerskich, tak aby trafiło na świąteczne stoły osób potrzebujących – powiedziała Beata Ciepła.

Federacja Polskich Banków Żywności to organizacja pożytku publicznego zrzeszająca 32 banki żywności w całej Polsce.

Każdy z nich codziennie odbiera ze sklepów i od producentów niesprzedane, dobre jakościowo produkty, które następnie trafiają do organizacji pomocowych takich jak jadłodajnie, świetlice środowiskowe czy hospicja.

W Polsce w skrajnym ubóstwie wciąż żyje 1,6 mln osób.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl