fot. PAP/Tomasz Gzell

Wicemin. Jacek Ozdoba stracił kompetencje nadzoru nad Głównym Inspektoratem Ochrony Środowiska

Wiceminister klimatu i środowiska, Jacek Ozdoba stracił kompetencje nadzoru nad Głównym Inspektoratem Ochrony Środowiska. Zarządzenie w tej sprawie wydała szef resortu klimatu, Anna Moskwa.

Z dokumentu wydanego przez minister Annę Moskwę wynika, że wiceminister klimatu i środowiska, Edward Siarka, przejął zadania wykonywane dotychczas przez wiceministra Jacka Ozdobę.

Rzecznik ministerstwa, Aleksander Brzózka, powiedział w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja, że odwołanie kompetencji politykowi jest jednym z praw, jakie przysługują ministrowi. Dodał, iż nie jest to sytuacja nadzwyczajna.

– Została podjęta decyzja. Ona została opisana w zarządzeniu podpisanym przez panią minister, a dzisiaj weszła w życie. Część kompetencji, które leżały w obszarze pana ministra Ozdoby, została przekazana do obszaru działań pana ministra Edwarda Siarki. Minister ma takie prawo, więc taka decyzja została podjęta. To nie jest nic nadzwyczajnego. Takie rzeczy zdarzały się w przeszłości, że zmieniał się zakres kompetencyjny niektórych resortów i minister konstytucyjny jako szef resortu po prostu ma do tego prawo. Zgodnie z tym zarządzeniem pan minister Jacek Ozdoba będzie realizował zadania zlecone bezpośrednio przez panią minister Annę Moskwę i to od decyzji pani minister będzie zależało, czym będzie zajmował się pan wiceminister w Ministerstwie Klimatu i Środowiska – tłumaczył Aleksander Brzózka

Do sprawy odniósł się też rzecznik PiS, Rafał Bochenek. Podkreślił, że decyzja minister klimatu i środowiska nie jest żadną groźbą skierowaną do koalicjantów PiS. Jest to jedynie zmiana organizacyjna – wskazał polityk.

Do kompetencji wiceministra Jacka Ozdoby należało określanie szczegółowych zadań oraz nadzorowanie prac Departamentu Gospodarki Odpadami i Departamentu Instrumentów Środowiskowych, a także wykonywanie kompetencji w stosunku do Głównego Inspektora Ochrony Środowiska.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl