fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

Ekstraklasa. Legia krytykuje i rozstaje się z TVN

Władze klubu Legia Warszawa poinformowały w środę, że podjęły decyzję o natychmiastowym zakończeniu współpracy z TVN S.A. Dzień wcześniej podobnej treści oświadczenie wydała stacja telewizyjna.

W oświadczeniu Legii napisano, że powodem są działania TVN, które „godzą w dobre imię klubu”.

Legia stwierdza, że nie otrzymała żadnej oficjalnej informacji ze strony Zarządu TVN S.A. o rzekomym zawieszeniu współpracy z klubem.

„Władze Legii wykazały bardzo wiele cierpliwości i wyrozumiałości dla skandalicznie nieprofesjonalnej sytuacji, w której wspomniane powyżej spekulacje były upowszechniane za pośrednictwem oficjalnego fanpage’a serwisu Player.pl na Facebooku” – podkreślił klub.

„Wobec braku jakichkolwiek wyjaśnień w tej sprawie ze strony Zarządu TVN S.A. oraz inspirowania przezeń publikacji prasowych, godzących w dobre imię Legii Warszawa i stwierdzających nieprawdę, władze Klubu podjęły decyzję o natychmiastowym zakończeniu współpracy z TVN S.A.” – informuje Legia.

„Klub wyraża także zdecydowany sprzeciw wobec prób wmieszania go w bieżący spór polityczny oraz manipulacji polegającej na przedstawieniu jednoznacznego odcięcia się przez Klub od wszelkich treści propagujących przemoc jako promowania przemocy, agresji, nienawiści i chuligaństwa” – głosi oświadczenie Legii.

Zerwanie współpracy przez zespół piłkarskiego mistrza Polski z TVN, to pokłosie wtorkowej decyzji zarządu TVN S.A. o zakończeniu wszelkich form współpracy z Legią. To efekt wywieszenia przez kibiców transparentu podczas meczu piłkarskiej ekstraklasy Legia Warszawa – Piast Gliwice (4:0) 8 maja.

W trakcie spotkania w 35. kolejce Ekstraklasy na trybunie zajmowanej przez najbardziej zagorzałych fanów stołecznej drużyny – tzw. Żylecie – wywieszono transparent o treści: „KOD, Nowoczesna, GW, Lis, Olejnik – inne ladacznice, dla was nie będzie gwizdów, będą szubienice!”.

W ten sposób nawiązano do finału Pucharu Polski Lech Poznań – Legia Warszawa (0:1), który został rozegrany na PGE Narodowym 2 maja. Wówczas publiczność gwizdami zareagowała na przywitanie przez spikera prezydenta Andrzeja Dudy.

„TVN, wiodąca grupa medialna w Polsce, nie będzie tolerować jakichkolwiek przejawów agresji wymierzonych w swoich pracowników, ani zachowań zachęcających do tak haniebnych czynów. Nadawca nie popiera i nie chce być kojarzony z promowaniem przemocy, agresji, nienawiści i chuligaństwa. Zdecydowanie potępia również bierne podejście klubu do tej nagannej sytuacji” – napisano w oświadczeniu.

Legia współpracowała z TVN przy produkcji serialu dokumentalnego „(L)egenda”, emitowanego z okazji 100-lecia klubu. Klub wyraził nadzieję na kontynuowanie współpracy przy projekcie „z bardziej wiarygodnym i profesjonalnym partnerem”.

PAP/RIRM

drukuj