Ekstraklasa. Lech w niesamowitej formie, pościg za czołówką trwa

Lech Poznań nie zwalnia tempa i notuje niesamowitą serię sześciu ligowych wygranych spotkań z rzędu. Tym razem podopieczni Jana Urban odprawili z kwitkiem Zagłębie Lubin. Zwycięstwo 2:0 Kolejorzowi zapewnili Kasper Hamalainen oraz Szymon Pawłowski.

Poznańska lokomotywa z Janem Urbanem w roli maszynisty w Ekstraklasie spisuje się nienagannie. Serię pięciu zwycięstw przedłużyła do sześciu po meczu z Zagłębiem Lubin.

Lech - ZagłębiePiłkarze ze stolicy Wielkopolski od początku dłużej utrzymywali się przy piłce i prowadzili grę. Już w 10. minucie dobrą okazję miał Karol Linetty, ale 20-latek z zaledwie kilku metrów uderzył ponad bramką. Kilka minut później było już jednak 1:0. Rezultat spotkania otworzył Kasper Hamalainen, który przyjął futbolówkę na klatkę piersiową i obracając się przymierzył nie do obrony. Goście odpowiedzieli celnym strzałem Łukasza Janoszki. Ten jednak nie sprawił większych problemów Jasminowi Buriciowi i wynik w pierwszej połowie nie uległ już zmianie.

Szymon PawłowskiDruga część gry rozpoczęła się od kilku fauli. Kiedy zawodnicy nieco się uspokoili i zabrali się za grę, w sytuacji sam na sam z Martinem Polackiem znalazł się Szymon Pawłowski, który podwyższył prowadzenie Kolejorza na 2:0. Chwilę później skrzydłowy Lecha ponownie stanął „oko w oko” z golkiperem Miedziowych, ale tym razem trafił prosto w jego nogi, marnując doskonałą okazję na kolejnego gola. W końcówce od większej porażki swój zespół uchronił jeszcze Polacek, który zatrzymał strzał Macieja Gajosa.

Lech Poznań, dzięki szóstej wygranej z rzędu, zajmuje już 5. miejsce w tabeli z pięcioma oczkami straty do następnej w stawce Pogoni Szczecin, natomiast Zagłębie plasuje się na 7. pozycji.