Eksplozje przy ambasadzie Iranu w Bejrucie

Co najmniej siedem osób zginęło, gdy dwa ładunki wybuchowe eksplodowały w południowym Bejrucie, w pobliżu ambasady Iranu.

Według obecnego na miejscu zdarzenia fotoreportera agencji AP śmierć poniosło pięć osób.

Na razie sprzeczne są doniesienia na temat przyczyny eksplozji w dzielnicy Dżanah. Według jednego z informatorów agencji Reutera wybuchy nastąpiły na skutek uderzenia dwóch pocisków rakietowych, podczas gdy według innego chodziło o wybuch samochodu pułapki.

AP podaje, że eksplozje zniszczyły co najmniej sześć budynków i poważnie uszkodziły irańską placówkę dyplomatyczną.

Dżanah to bastion szyickiej milicji Hezbollah, którego bojownicy walczą u boku rządowej armii w sąsiedniej Syrii. Nie wiadomo, czy wybuchy mają związek z syryjskim konfliktem.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl