źródło: o. Marek Raczkiewicz CSsR

Eksplozja w centrum Madrytu

Co najmniej trzy osoby zginęły w wybuchu budynku należącym do Kościoła katolickiego w centrum Madrytu. Rannych zostało kilkanaście osób. Wśród poszkodowanych są przechodnie, na których spadły odłamki gruzu. W sześciopiętrowym budynku odbywały się spotkania wspólnot, a górne piętra zamieszkiwali emerytowani księża.  

 

Według lokalnych władz, prawdopodobną przyczyną zdarzenia był wybuch pieca gazowego, który był niesprawny [czytaj więcej] .

Wybuch nastąpił w środę ok. godz. 15.00 czasu lokalnego. Małgorzata Cichocka, Polka mieszkająca na stałe w Madrycie, która pracuje w pobliżu tego miejsca, mówiła o wielkim huku, jaki towarzyszył wybuchowi.

Razem z koleżankami byłyśmy w biurze, bardzo blisko miejsca zdarzenia. W pewnym momencie zrobił się taki huk, że dwie z moich koleżanek myślały, że to trzęsienie ziemi. Natomiast ja myślałam, że to był wybuch samochodu, jakby jakiś atak terrorystyczny. Wydawało się nam, że coś się dzieje dosłownie obok nas – relacjonowała Polka w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja.

Na miejscu tragedii pracowali strażacy, którzy gasili pożar. Wskutek silnej eksplozji struktura budynku została poważnie naruszona i grozi zawaleniem. Przez wybuch zniszczonych zostało także co najmniej sześć innych budynków.

 

 

RIRM

drukuj