Ekspert: Wizyta prezydenta Dudy w Waszyngtonie potwierdzi zaangażowanie USA w bezpieczeństwo Polski i Europy Środkowej

Najbliższa wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w USA przyniesie m.in. potwierdzenie zaangażowania Stanów Zjednoczonych w bezpieczeństwo Polski i środkowej Europy – ocenił politolog dr Grzegorz Piątkowski. Biały Dom poinformował we wtorek, że prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump wraz z pierwszą damą przyjmą 18 września w Waszyngtonie prezydenta Andrzeja Dudę z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą.

Będzie to pierwsza oficjalna wizyta szefa państwa polskiego w Białym Domu. Program obejmie m.in. rozmowę „w cztery oczy” Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem oraz ich wspólną konferencję prasową.

Dr Grzegorz Piątkowski w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja zaznaczył, że ta wizyta z pewnością przyniesie pozytywne efekty przede wszystkim w kwestii bezpieczeństwa Polski.

– Przyniesie potwierdzenie zaangażowania Stanów Zjednoczonych w bezpieczeństwo Polski i Europy Środkowej. Oczywiście zagrożenia są nam dosyć znane. Mamy pełzającą wojnę na Ukrainie, czyli w państwie bezpośrednio sąsiadującym z Polską. Mamy również pewne niebezpieczeństwo, jeśli chodzi o państwa bałtyckie, a z tamtych okolic niestety jest już blisko do naszego kraju. To jest pierwszy element, jaki Stany Zjednoczone muszą ciągle potwierdzać, aby Moskwie „nie przyszło do głowy”, że ten Sojusz jest choćby zachwiany – akcentował politolog.

Wizyta polskiej pary prezydenckiej za Oceanem odbędzie się nieco ponad rok po tym, jak przywódca USA z małżonką odwiedzili nasz kraj.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl