fot. flickr.com

Eksperci RPO i Rzecznika Finansowego pomogą „frankowiczom”

„Frankowicze” będą mogli skorzystać z porad ekspertów RPO i Rzecznika Finansowego. W tym miesiącu rusza organizowana przez te instytucje akcja „Masz kłopot z pożyczką frankową? Dowiedz się, co możesz zrobić”.

Porad w biurach terenowych Rzecznika Praw Obywatelskich będzie można zasięgnąć w dziewięciu miastach w Polsce m.in. w Częstochowie, Gdańsku, Katowicach, Kielcach, czy Lublinie. Pierwszy dyżur zaplanowano na 13. stycznia we Wrocławiu.

Pomocy udzielą m.in. prawnicy specjalizujący się w prawie bankowym.

Zainteresowani powinni przynieść swoją umowę kredytową. Podczas spotkania kredytobiorca będzie mógł dowiedzieć się, jakie może podjąć działania.

Ta inicjatywa ułatwia bezpośredni dostępność do ekspertów podkreślił Marcin Jaworski z biura Rzecznika Finansowego.

– Zachęcamy do tego, żeby przynieść ze sobą wszelkie dokumenty, dotyczące tego problemu, z którym się klient do nas zgłasza i będzie się można wtedy dowiedzieć, jakiego wsparcia może udzielić Rzecznik Finansowy. Zakładamy, że w prostych sprawach część z nich będziemy mogli od razu wyjaśnić. Przy bardziej skomplikowanych podpowiemy, co dalej zrobić, jak złożyć do nas oficjalny wniosek o interwencję czy postępowanie polubowne. Warto też podkreślić, że jeśli sprawa jest już na etapie postępowania sądowego, to można poprosić rzecznika o tzw. istotny pogląd w sprawie. O tym będziemy też oczywiście informowali – wyjaśnił Marcin Jaworski.

Szczegółowe informacje dotyczące akcji można znaleźć na stronach internetowych RPO oraz Rzecznika Finansowego.

RIRM

drukuj