Eksmitowano Związek Rolników, zabrano tajne dokumenty

Władze Jeleniej Góry eksmitowały z zajmowanego lokum Związek Zawodowy Rolników Rzeczpospolitej „Solidarni”. Marian Zagórny prezes związku nie kryje oburzenia tą sytuacją.

W siedzibie znajdowała się dokumentacja związana z bieżącą działalnością instytucji, ale także – jak powiedział jej prezes – lista aferzystów z obecnego układu rządowego.

Interwencję komornika władze miasta z PO tłumaczą zaległościami w płaceniu czynszu. Jednak – jak akcentuje szef związku – jego organizacja nie była najemcą lokalu, a jedynie użytkowała pomieszczenie za jego zgodą. Prezes związku dodaje, że już w 2006 roku próbował przejąć lokal i spłacić zadłużenie, ale nie uzyskał na to zgody od miasta.

– Zabrali nam całą dokumentację związkową, ściśle tajną i inne jakie były. Oprócz tego były tam kwoty pieniężne oraz podpisane czeki. Wszystko  jak mówią zostało zabrane na polecenie prezydenta miasta Jeleniej Góry, który jest z PO. Nie wiemy dlaczego! Miasto się tłumaczy, że najemca jest dłużny pieniądze, ale my nie byliśmy najemcą. My użytkowaliśmy lokum za zgodą tamtego pierwszego najemcy. (…) Zostały zabrane wszystkie materiały. Na dzień dzisiejszy nie możemy występować z żadnym pismem, bo nie mamy pieczątek; nic nie mamy –mówił Marian Zagórny.

RIRM

drukuj