Egipt: Pociąg uderzył w samochody, co najmniej 24 zabitych

Co najmniej 24 osoby zginęły, a 28 odniosło obrażenia w wypadku pociągu towarowego, który w poniedziałek nad ranem uderzył w pojazdy na przejeździe na południe od Kairu – poinformowały egipskie służby ratunkowe.

Pociąg towarowy przewożący materiały budowlane uderzył w co najmniej trzy pojazdy, w tym autokar wiozący gości z wesela w Kairze oraz niewielki samochód dostawczy jadący z przeciwnej strony. Do wypadku doszło w pobliżu wsi Dahszur, ok. 40 km na południe od Kairu.

Szef regionalnych sił bezpieczeństwa poinformował, że większość ofiar śmiertelnych i rannych to pasażerowie autokaru, należący do jednej rodziny. Część z 28 osób, które odniosły obrażenia, jest w stanie krytycznym.

Przedstawiciel egipskich kolei przekazał, że według wstępnych doniesień szlabany na przejeździe były opuszczone i nic nie wskazuje na zaniedbania ze strony dróżnika.

Agencja Associated Press przypomina, że w Egipcie nagminnie dochodzi do wypadków kolejowych, czego powodem najczęściej jest przestarzały i źle konserwowany sprzęt.

Rok temu doszło do podobnego wypadku. Pociąg uderzył w autobus, zabijając 51 dzieci jadących do szkoły w prowincji Asjut, w środkowym Egipcie. Po tragedii do dymisji podał się ówczesny minister transportu i prezes kolei.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl