Egipt: 19 ofiar śmiertelnych zderzenia mikrobusów w Luksorze

19 osób zginęło w wyniku zderzenia dwóch mikrobusów w Luksorze, na północy Egiptu, w nocy z poniedziałku na wtorek. Pojazdy po kolizji wpadły do kanału – poinformowała egipska agencja MENA. Ofiary jechały na uroczystość weselną.

MENA pisze, że powodem wypadku była najpewniej nadmierna prędkość i fakt, że mikrobusy ścigały się. Akcję ratunkową utrudniała panująca ciemność.Szef lokalnych służb ratunkowych Abu al-Naga al-Haggadżi poinformował, że nadal nie znaleziono ciał sześciu ofiar.

W Egipcie często dochodzi do wypadków drogowych z powodu złego stanu dróg i nieprzestrzegania przepisów przez kierowców. W zeszłym roku zginęło ok. 13 tys. osób.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl