USA/5 śmiertelnych ofiar tornad na środkowym zachodzie

Dziesiątki tornad przeciągnęły w niedzielę przez środkowy zachód USA, powodując co najmniej pięć ofiar śmiertelnych i znaczne szkody materialne w kilku miejscowościach stanu Illinois – poinformowały władze. 

Wichurom towarzyszyły silne burze, intensywne deszcze i gwałtowny grad. W kilku portach lotniczych, w tym w Chicago, doszło do odwołań lub opóźnień lotów.

Nadzwyczaj silny jak na tę porę roku front burzowy przemieścił się przez szereg stanów w kierunku północno-wschodnim. Ostrzeżenia przed tornadem wydano między innymi dla Illinois, Iowy, Ohio, Indiany, Missouri, Wisconsinu i Michigan.

Potęga żywiołu dała o sobie znać zwłaszcza w 15-tysięcznym miasteczku Washington na północy stanu Illinois. „Patrzę na ulice z niegdyś 20 do 30 domami, a żadnego z nich już nie ma” – zacytowała telewizja Fox News naocznego świadka.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl