fot. PAP/Marcin Obara

E. Witek: Zbrodnia katyńska miała pozostać tajemnicą, ale prawda pokonała kłamstwo

Zbrodnia katyńska miała na zawsze pozostać tajemnicą i długo nią była, ale ostatecznie prawda pokonała kłamstwo, dziś składamy hołd ofiarom i czcimy ich pamięć – podkreśliła w Dniu Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej marszałek Sejmu, Elżbieta Witek.

„Dziś przypada kolejna, bolesna dla nas rocznica. Zbrodnia katyńska dokonana przez sowietów na polskich oficerach i polskiej inteligencji miała na zawsze pozostać tajemnicą. Długo nią była, ale ostatecznie prawda pokonała kłamstwo. Dziś składamy hołd ofiarom i czcimy ich pamięć” – napisała na Twitterze marszałek Sejmu.

Elżbieta Witek – jak poinformowała też na Twitterze Kancelaria Sejmu – złożyła również wieniec w Muzeum Katyńskim.

13 kwietnia 1943 r. w Berlinie ujawniono informację o znalezieniu w Katyniu masowych grobów polskich oficerów zamordowanych przez sowieckie NKWD na mocy decyzji Biura Politycznego KPZS. Od 2008 r. 13 kwietnia jest Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl