PAP/Krzysztof Świderski

E. Witek: Polska potrzebuje współpracy między rządem a samorządem

Marszałek Sejmu, Elżbieta Witek, powiedziała, że Polska potrzebuje współpracy pomiędzy rządem a samorządem, żeby się równomiernie rozwijać. Polityk spotkała się z mieszkańcami Niemodlina na Opolszczyźnie.

W swoim wystąpieniu podkreśliła m.in. znaczenie rządowych programów.

– Sam samorząd nie byłby w stanie poradzić sobie z wieloma problemami albo pozwolić sobie na inwestycje, które dzisiaj się dzieją. Fundusz Inwestycji Strategicznych i Fundusz Inwestycji Lokalnych, czyli dwa wielkie programy skierowane przez rząd do samorządów, to jest olbrzymia pomoc. To jest ponad 4 mld złotych w ciągu niecałych dwóch lat i z tego można nie tylko budować drogi, ale gospodarkę wodno-ściekową, kanalizację, przedszkola, żłobki, infrastrukturę drogową – wyjaśniła polityk.

Program Inwestycji Strategicznych to bezzwrotne dofinansowania inwestycji publicznych realizowanych przez samorządy w całej Polsce, związane z Polskim Ładem. Obejmuje ponad 30 obszarów gospodarki, między innymi inwestycje w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną czy modernizację źródeł ciepła. Z kolei Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program, w ramach którego rządowe środki trafiają do samorządów na inwestycje bliskie ludziom.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl