Autorstwa Emil Zgostolina, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=55118705

E. Siarka: Prywatyzacja Lasów Państwowych jest niemożliwa na gruncie obowiązującego prawa

Obecne instrumenty prawne nie dają możliwości jakiejkolwiek prywatyzacji lasów – powiedział wiceminister środowiska Edward Siarka. Polityk odniósł się w ten sposób do pytań o projekt noweli ustawy o lasach autorstwa posłów Prawa i Sprawiedliwości. Dotyczy on rozszerzenia możliwości dokonywania zamiany terenów zarządzanych przez Lasy Państwowe na cele inwestycyjne.

Leśnicy, organizacje ekologiczne i politycy opozycji obawiają się, że zmiany doprowadzą do prywatyzacji lasów. Dziś w Sejmie pytany był o to wiceminister Edward Siarka.

– Trudno jest odpowiadać na pytanie wobec ustawy, której de facto nie ma i nie wiadomo, jaki przybierze kształt. Odnosząc się do przedłożenia poselskiego, chcę wyraźnie powiedzieć, że wszystkie obowiązujące instrumenty prawne, które są w ustawie o lasach i tworzone są przez rząd Zjednoczonej Prawicy, nie dają możliwości, aby dochodziło do jakiejkolwiek prywatyzacji lasów. Jest to niemożliwe na gruncie obowiązującego prawa – powiedział Edward Siarka.

Projektem noweli o Lasach Państwowych wraz z autopoprawkami mającymi zapobiegać prywatyzacji lasów zajmują się dziś Sejmowa Komisja Gospodarki i Rozwoju oraz Sejmowa Komisja Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa.

RIRM

drukuj