E. Rafalska: zachęcam pracowników socjalnych do odwagi ws. podwyżek

Pracodawcami pracowników socjalnych są samorządowcy. Zachęcam wszystkich pracowników socjalnych i pracowników ośrodków pomocy społecznej do odwagi w dopominaniu się o wzrost wynagrodzeń – powiedziała w piątek minister Elżbieta Rafalska na spotkaniu w Iławie.

Podczas spotkania z mieszkańcami Iławy (Warmińsko-mazurskie) minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska została poproszona przez pracownicę socjalną o odpowiedź na pytanie o podwyżki dla jej grupy zawodowej. „Pracujemy ciężko za najniższą krajową” – mówiła uczestniczka spotkania z minister i dodała, że jej grupa zawodowa „szykuje się do protestu w Warszawie”.

Minister Rafalska powiedziała, że „zna problem niskich płac pracowników socjalnych i z tego powodu boli ją serce”.

„Ale to nie ja jestem waszym pracodawcą, to wójtowie, burmistrzowie, prezydenci miast, czy starostowie. Musicie mieć państwo odwagę, by prosić ich o podwyżki. Rozumiem, że bywa trudno z dopominaniem się o większe pieniądze lokalnie, stąd protest centralnie w Warszawie, by przebić się w ten sposób na swój grunt” – powiedziała Elżbieta Rafalska.

Minister przyznała, że jej resort zbadał wysokość płac pracowników socjalnych.

„Sprawa wygląda różnie. Są samorządy, które płacą przyzwoicie, i są tacy, którzy płacą najniższą krajową za ciężką pracę” – powiedziała minister i dodała, że „zastanowi się, czy nie upublicznić rejestru tych samorządów, które pracownikom socjalnym płacą najmniej”.

Podczas spotkania z mieszkańcami Iławy Rafalska była pytana także o wypłacenie przed Bożym Narodzeniem „jakiś dodatkowych pieniędzy” dla emerytów.

„Budżet na ten rok jest już dawno przyjęty i realizowany i nie ma tam takiej pozycji” – odpowiedziała minister.

Dodała, że resortowi zależy na poprawie sytuacji materialnej emerytów „ale na wszystkie rozwiązania najpierw trzeba znaleźć finansowanie.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl