Dzisiaj rozstrzygnięcie ws. „afery gruntowej”

Były szef CBA Mariusz Kamiński i jego trzech podwładnych są oskarżeni o nadużycia prawa przy prowadzeniu działań operacyjnych. Prokuratura domaga się dla oskarżonych kar więzienia w zawieszeniu, obrona wnosi o uniewinnienie.

Według prokuratury CBA stworzyło fikcyjną sprawę odrolnienia ziemi za łapówkę, choć nie miało wcześniej wiarygodnej informacji o przestępstwie.

Wiceprezes PiS-u Mariusz Kamiński mówi, że proces ma podłoże polityczne. Poseł Jarosław Zieliński były wiceszef MSWiA nie wykluczył, że ta sprawa może zostać wykorzystana dziś w kampanii wyborczej. Tego typu działania –  jak dodał – powinny podlegać dobrej ocenie i nigdy nie trafić do sądu.

Wypowiedź posła Jarosława Zielińskiego:


Pobierz

Pobierz

Kontrolowaną łapówkę miał przyjąć były minister rolnictwa Andrzej Lepper w zamian za odrolnienie ziemi. Akcja zakończyła się jednak wręczeniem łapówek pośrednikom, Piotrowi R. i Andrzejowi K. B. minister miał zostać ostrzeżony.

Prokuratura określiła działania szefów CBA jako podżeganie do przestępstwa.

Tzw. „Afera gruntowa” doprowadziła do dymisji z rządu Andrzeja Leppera, rozpadu koalicji PiS-Samoobrona-LPR i przedterminowych wyborów.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl