Dzisiaj mija termin na złożenie wniosków o dopłaty bezpośrednie

Dziś mija termin na złożenie wniosków o dopłaty bezpośrednie za bieżący rok lub płatności obszarowe finansowane z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 w pełnej wysokości.

Rolnicy, którzy nie zdążą w tym terminie muszą liczyć się, że należne im płatności będą pomniejszone. A w tym roku po raz pierwszy Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski w zasadzie tylko przez Internet za pomocą aplikacji eWniosekPlus.

Jeżeli rolnik ma problem z wypełnieniem formularza, może liczyć na pomoc m.in. ze strony biur powiatowych agencji – mówił zastępca dyrektora departamentu płatności bezpośrednich Janusz Szulc.

– Jeżeli nie złożymy wniosku w terminie – a do dzisiaj mamy ten termin bez sankcyjny – to za każdy dzień od dzisiaj, w ciągu tych 25 dni kalendarzowych, kiedy możemy jeszcze składać wniosek do 10 lipca 2018 r., będzie naliczany 1 proc. sankcji. Jeżeli sobie to odłożymy na tydzień czy na więcej, na kilkanaście dni, to należy się spodziewać, że cała płatność zostanie obniżona o 10, czy o 15 proc. i naprawdę nie warto jest odwlekać tego terminu – powiedział Janusz Szulc.

Ostateczny termin na złożenie wniosków upływa 10 lipca. Wypłata pieniędzy rozpocznie się 1 grudnia, wcześniej możliwe jest uruchomienie zaliczek na poczet dopłat.

Od 15 marca do 13 czerwca rolnicy złożyli 850 tys. 48 wniosków przez Internet. Najwięcej jest ich w województwach mazowieckim, lubelskim, łódzkim, wielkopolskim, małopolskim i podkarpackim.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl